Kuchyňa

Kuchyňa s ostrovčekom – ano alebo nie?

Kuchyne s ostrovčekom sú ešte stále relatívne novým nápadom v dizajnovom trende. Mnoho ľudí je stále skeptických, pretože uprednostňujú klasický vzhľad kuchýň. Avšak, prečo si vybrať práve kuchynský ostrovček?

Kladné stránky

Či veríte alebo nie, získate oveľa viac priestoru. Kuchynské ostrovčeky slúžia aj ako miesto na odkladanie vecí, ale aj ako kuchynský stôl, kde sa môžete v pokoji najesť alebo porozprávať s najbližšími. Okrem pultu, ktorý je naozaj všestranný, získate mnoho odkladacieho priestoru, ktorý využije každý, kto sa obracia v kuchyni. Nie je len miestom na elektrospotrebiče, ale aj na klasické hrnce či misky. Dostatočná pracovná plocha uľahčuje pohyb v kuchyni. Mnoho ľudí má doma kuchyňu v tvare L, a preto vám odporúčame siahnuť po ostrovčeku v tvare U, vďaka ktorému tak môžete postrážiť deti alebo sa porozprávať s ostatnými členmi aj keď sa nevidíte.

Kuchyňa s ostrovčekom

Záporné stránky

Ako to býva zvykom, všetko nové je aj drahšie. Čo sa týka finančnej stránky, tak za ostrovček si priplatíte viac. Pamätajte na to, že kuchyňa má byť hlavne funkčná, nie len esteticky ladená. Preto ak máte málo priestoru, ostrovčeku sa vyhnite. Ak budete chcieť napríklad mini umývadlo v ostrovčeku, priplatíte si za jeho výrobu oveľa vyššiu sumu. Či už kvôli proporčným stránkam kuchyne alebo z finančných dôvodov, kúpte si radšej obyčajný stôl, najlepšie kruhový, ktorý je ideálny pre malú kuchyňu, ktorý vám ušetrí peniaze, miesto a vy tak získate „jedálenskú časť“. Ak máte malé deti, myslite na ich bezpečnosť. Barové stoličky ku kuchynskému ostrovčeku sú pre nich výzvou, ktorú by radi zdolali. Môžu sa tak ale zraniť, preto odporúčame, aby ste si ostrovček zadovážili, keď budú staršie.

Kuchyňa s ostrovom

Postupne, s pribúdajúcimi rokmi, sa zdokonaľuje dizajn ostrovčekov, ktorý je nielen esteticky, ale aj funkčne premyslený. Sme toho názoru, že ak investujete do kuchynského ostrovčeka, neurobíte krok vedľa, pretože z módy tak skoro nezmizne.

Back to list