Kancelária

Ako zariadiť malú kanceláriu

Tlačíte sa v malej kancelárii? Radi by ste sa presunuli do väčšieho priestoru ale nie je vám to umožnené? Nezúfajte, poradíme vám, ako zväčšiť priestor v malej kancelárii, ktorá sa vám po týchto trikoch nebude zdať už taká malá.

Zabudnite na papiere

Pamätajte, že vaša kancelária nie je práve najväčších rozmerov, a preto znížte vašu závislosť na papieri. To všetko treba uskladniť, vložiť do kartotéky a ďalšieho skladovacieho zariadenia, na ktorý nemáte priestor. Preto si všetko zálohujte do svojho počítača a nedržte veľa zbytočných dokumentov v malom priestore.

Čo ak prijímam nových klientov a hostí?
Jedna americká teória tvrdí, že vďaka meetingom v stoji dokážete uzatvoriť viac spoluprác, ktoré sú výhodné a kreatívne. Prečo je tomu tak? V tesnom priestore sa ľudia nechcú tlačiť dlho, a preto bude vaša porada krátka, ale prínosná, keďže vznikne viac kreatívnych a spontánnych nápadov, ktoré by vo veľkej a časovo zdĺhavej zasadačke nevznikli.

Preč s neporiadkom

Neporiadok je to, v čom máte istý systém? Zabudnite na túto frázu. Vaša kancelária musí byť úhľadná a príťažlivá pre cudzie oko. Neporiadok vás spomaľuje fyzicky, ale aj psychicky. Vyhoďte všetky nepotrebné veci v podobe sošiek či šanónov. Nechajte si na vašom stole fotografiu a jeden menší predmet, bez ktorého by ste si prácu v kancelárii nevedeli predstaviť. Vďaka čistej a usporiadanej kancelárii dokážete prísť na nové myšlienky, pretože aj vaša myseľ, spolu s kanceláriou, sú čisté a pripravené na ďalší deň.

Nezabúdajte na vhodné svetlo

Používajte horné stropné osvetlenie, ako je napríklad dráha s  LED bodmi alebo zapustené osvetlenie LED (a nie predné svetlá, ktoré osvetľujú strop, ale všade inde vytvárajú tiene). Zaobstarajte si aj malú kovovú stolnú lampu LED. Vyhnite sa stojacím lampám, ktoré zaberajú veľa potrebného priestoru.

Back to list