Dom alebo byt

Moderné zariadenie terasy

Ak nedisponujete domom s veľkým pozemkom, bazénom a dokonalým trávnikom, ale žijete v byte alebo malom domčeku, svoju oázu pokoja si dokážete vytvoriť aj na terase. Nie je to iba o kúpenom nábytku, ale aj o vybraných doplnkoch, ktoré odzrkadlia to, čím naozaj ste. Nezabúdajme však na rastliny, ktoré váš príbytok nielen ozvláštnia, ale aj dobijú energiou, dobrou náladou a čerstvým vzduchom vyrobeným exkluzívne pre vás.

Veľa miesta na sedenie

Relaxujte na pohodlnom gauči, sedacom vaku či kresle. Hlavným bodom vašej terasy je miesto, v ktorom si dokáže vypiť hrnček s čajom či šálku kávy nerušene a najmä komfortne. Správne umiestnenie pohovky je alfou a omegou tej správnej terasy. Vytvoríte tak priestor nielen pre seba, ale aj svojich priateľov a známych.

Rastliny

Máte málo miesta na terase? Žiaden problém. Kvetináč s rastlinou dokáže pripevniť na striešku vďaka úchytom. Alebo ich dokážete vyskladať na seba. Odporúčame vám siahnuť po zelených rastlinách, ktoré rastú pozdĺžne a nepotrebujú prílišnú starostlivosť. Pár kvapiek vody a slnečné svetlo im bude stačiť a vy si tak nemusíte lámať hlavu alebo prísť o nervy kvôli ich starostlivosti.

Všade samé svetielka

Kto povedal, že svetielka majú byť zasvietené iba počas vianočných sviatkov? Milujete farby a rôzne tvary svietidiel? Hurá do najbližšieho obchodu, kde kúpite svetielka už za pár centov. Svetielka vám pripomenú pekné chvíle, čas s blízkymi a mnohé iné spomienky. Vďaka tejto kúpe tak pretavíte zmes štýlových, radostných a upokojujúcich prvkov.

Minimalizmus

Nepreháňajte to s doplnkami a nábytkom. Ak to preženiete, celý pohľad na vašu terasu bude pôsobiť chaoticky a neodpočiniete si tam tak, ako sa patrí. Kúpte si jednu sedačku, malý biely stôl akurát na pár pohárov a tanier s občerstvením, malý koberec a pár rastlín. Zapáľte si éterickú sviečku a naplňte priestor okolo vás pozitívnou energiou.