Obývačka

Ako zariadiť obývačku do farby roka 2020?

Farba roka sa každý rok mení. Každý rok tak prichádzajú nové a iné trendy ako do módy, tak aj do interiéru. Tentokrát získala označenie farba roka tzv. classic blue, inak povedané klasická modrá. Tá sa dá do interiéru skvelo zakomponovať. Ako si teda do tohto odtieňa zariadiť obývačku?

Obývačka je jednou z centrálnych miestností, ktoré by ste mali zariaďovať s rozvahou. Mala by byť príjemná ako pre vás, tak aj pre hostí. Pri jej zariaďovaní pokojne zvoľte trendy, ktoré práve letia. Medzi ne tentokrát patrí klasická modrá. Nebojte sa ju preto použiť.

Dominantné kúsky

Dostaňte modrú do svojej obývačky prostredníctvom veľkých a dominantných kúskov. Tými sú skrine, kreslá alebo aj sedačka. Sedačka je jedným z hlavných kúskov, na ktoré padne zrak okamžite po vkročení do miestnosti.

Takéto výrazné kusy nábytku sa však musia kombinovať s neutrálnymi tónmi ako napríklad biela či čierna. Vyhnite sa kontrastným odtieňom ako červená či oranžová.

Modré doplnky

Modrú pokojne zvoľte v menších doplnkoch. Tie sa hodia do ktorejkoľvek, aj už zariadenej obývačky. Zamerajte sa na vázy, držiaky, sviečky alebo podstavce. Modrú kombinujte s bielou alebo zlatou. Vďaka nim vynikne a vytvoríte elegantný vzhľad celej miestnosti.

 

Zdroj: pinterest.com

Nezabúdajte na steny

Steny nemusíte premaľovať namodro. Tomu by ste sa mali práve vyhnúť. Klasická modrá je tmavý odtieň a menšie obývačky by mohol zmenšiť. Preto sa zamerajte skôr na doplnky na stenu.

Vyberajte modré obrazy alebo plagáty. Zaujímavosťou sú aj modré rámy. Tie celý obraz vedia krásne doplniť.

Kombinujte

Jednou veľkou výhodou je, že modrá sa veľmi jednoducho kombinuje s inými farbami. Najlepšie vyzerá s bielou. Pri takejto kombinácií nič nepokazíte. Veľmi obľúbené sú aj metalické odtiene a to zlatá a strieborná.

Ak sa nebojíte kontrastu, pokojne vyskúšajte červenú alebo oranžovú. Dávajte si však pozor. Správny kontrast sa dosahuje veľmi ťažko.

Zdroj: pinterest.com

Záver

Modrá je skvelým odtieňom do každej jednej miestnosti. V obývačke vynikne snáď najlepšie. Vyskúšajte ju aj vy a uvidíte, že si ju zamilujete.