Dom alebo byt

Ako vyčistiť potrubie?

Odpadové potrubie sa môže upchať viacerými spôsobmi. Jedným z nich sú usadeniny. Najskôr sa nimi potrubie zanesie a v horšom prípade sa potom úplne upchá. Predísť sa mu tomu dá  pravidelným čistením ale ak sa už stalo, že vám usadeniny upchali trúbky, povieme vám, ako sa správne čistia. Potrubie si môžete doma vyčistiť aj sami, ale ak to chcete radšej nechať na profesionálov, vyberte si firmu, ktorá ponúka lacné krtkovanie.

Existuje niekoľko spôsobov ako si s upchatým potrubím poradiť aj bez odbornej pomoci. Tu máte pár rád ako na to:

1.  Myslíme si, že väčšina z vás má doma zvon na odpad. Ak ho doma náhodou nemáte, zvážte jeho zakúpenie, nikdy neviete, kedy sa vám bude hodiť. S ním môžete ľahko vyčistiť upchaté umývadlo alebo vaňu. V skratke, vo  vani či umývadle upcháte odtok, napustíte tam vodu. Zátku potom vyberiete a položíte na odtok zvon. Tam sa vytvorí podtlak a odpad v odtoku by sa mal pretiahnuť. Je to jednoduchý spôsob, ktorý odporúča aj firma, ktorá robí krtkovanie v Trnave. Ak to nezabralo, budete musieť vyskúšať ďalší so spôsobov

2.  Uvoľniť upchaté potrubie sa dá aj pomocou čistiacich prostriedkov na odtoky. Existuje ich veľa, najpoužívanejším je hydroxid sodný. Ten reaguje s vodou agresívne, preto si pri skúšaní tohto spôsobu oblečte niečo s dlhým rukávom a použite rukavice.

 3.  Ak nepomohol ani hydroxid, skúste vyskúšať menej agresívnu alternatívu, ktorou je čistenie živými baktériami. Ako môžu baktérie pomôcť s odpadom v odtoku? Tieto živé baktérie sa odpadom a tukom živia. Požierajú usadený tuk v odpadových rúrach.

4.  Rozobratie sifónu je tiež jedna z alternatív. Ak vám nepomohla ani jedna z vyššie spomenutých, neostáva nič iné než sifón rozobrať. Po rozskrutkovaní ho prepláchnite čistou vodou a na odpad vo vnútri použite čistiacu pružinu.

Ak sa do čistenia nechcete púšťať sami, zavolajte si na to odborníkov, ktorý váš problém vyriešia za vás.