Kuchyňa

Jednoduchý tip ako na upchatý odpad

Tento overený recept používajú ľudia už dlhé roky. Pomáha hlavne pri jemne zníženom prietoku vody. Pri väčších problémoch však vyskúšajte rozobrať a poriadne vyčistiť odtokové rúry k sifónom pre umývadlo. Ak by vám ani jedna z týchto možností nepomohla, zavolajte si na pomoc profesionálov, ktorí robia krtkovanie v Šali a okolí.

Ale vrátme sa späť k receptu, jedná sa o domácu výrobu, ktorá je bez chémie, rizika poškodenia potrubia alebo väčšieho zapchatia vášho potrubia.
V prvom rade si pripravte pol litrový pohár do ktorého nasypete 5 až 7 čajových lyžíc sódy bikarbóny. Potom si zohrejte vodu vo varnej kanvici a chodte si medzi tým pripraviť jednu šálku octu. Ak je už voda vriaca, nalejte ju do pol litrového pohára spolu so sódou bikarbónou a octom.
Túto zmes následne pomiešajte a nalejte do vášho kuchynského drezu. Po pár minutách pustite na 30 sekúnd prúd vody z vodovodu a tým je celý proces u konca.

Rada na záver: Aj keď s týmto postupom odborníci z www.cistenie-odpadu.sk nesúhlasia, tento recept môžete pokojne vyskúšať. Nezabúdajte popri tom na bezpečnosť a nepopálte sa.