Obývačka

Vyzdobte si svoju izbu obrazmi na stenu

V dnešnej dobe existuje množstvo rôznych umeleckých predmetov, ktorými si môžete vyzdobiť svoju domácnosť. Možno si potrpíte na originály alebo dávate prednosť reprodukciám či plagátom alebo chcete svoju domácnosť vyzdobiť rodinnými fotografiami. V prípade, že chcete použiť viacero obrazov snažte sa z nich vytvoriť celok.

Tieto umelecké diela dokážu zmeniť náladu a celkovú atmosféru miestnosti, v ktorej sa nachádzajú, z toho dôvodu si vyberte ten, ktorý vám bude vyhovovať najviac. Vytvorte si stenu ako v galérií, ktorá bude plná spomienok a nádherných obrázkov.

Hlavným produktom sú obrazy – na plátne, maľované, reprodukcie, s textom

Motívmi maľovaných obrazov a obrazov na plátne sú príroda, kvety, krajina, Slovensko, žena, láska, Feng Shui. Tiež tu nájdete abstraktné, etno obrazy a obrazy pre inšpiráciu. Medzi obrazmi nájdete aj reprodukcie slávnych maliarov: Alfons Mucha, Gustav Klimt, Vincent van Gogh, Claude Monet, Pierre Auguste Renoir, Tamara de Lempicka a Leonardo da Vinci.

Tapety

Druhým produktom sú tapety, ktoré môžu byť moderné, abstraktné, dekoračné, detské v pohybe. Motívy tapiet môžu byť kvety, vesmír, mestá a miesta, príroda. Nájdete tu tiež fototapety na stenu a tapety pre inšpiráciu.

Plagáty, závesné plátno, hodiny, nálepky a bytové dekorácie

Nálepky môžu byť moderné, dekoračné pre ženy, mužov, deti, voľný čas. Medzi dekoráciami nájdete posteľnú bielizeň, obrusy, záclony a závesy, ručníky a osušky, stojany na obrazy, vázy, spony na závesy, sviečky a lampy, keramické a vianočné dekorácie, dekoračné misky a iné.

Produkty sa robia aj pre rôzne štýly bývania, ktorými sú Bianca style, dedinský, romantický, stredomorský, škandinávsky, industriálny, populárne umenie, gurmánsky, pre deti a etno štýl.

Medzi produktami nájdete aj obrazy a fototapety, ktoré vytvorili dizajnéri Dan Johannson, Tom Loris, Zoya Verdi, Bianca Rossi.

Nálepka na stenu Púpava

 

Na záver pár tipov ako umiestňovať obrazy na stenu

  • Použite správnu výšku – veľmi vysoko umiestnený obraz môže meniť proporcie izby, a naopak veľmi nízko položený obraz môže pôsobiť nepohodlne.
  • Intuitívny prístup – V domácnosti myslite na nábytok, malé steny, okná a dvere, ktoré sa nachádzajú v miestnosti. V prípade dobrej intuície, použite svoje oči na rozhodnutie sa kedy to vyzerá dobre. Obrazy zaveste podľa toho, čo sa nachádza v izbe.
  • Hra s proporciami – Keď sa v miestnosti nachádza veľa veľkých vecí a nábytku, vyberajte väčšie obrazy a naopak. Menšie obrazy by mali pôsobiť ako jeden celok, aby sa nestratili v priestore. Obraz, ktorý je správne umiestnený by mal upútať pozornosť. V izbe musí byť dosť miesta, aby sa dalo pozerať na obraz z dostatočnej vzdialenosti.
  • Vešanie skupiny obrazov – V prípade vešania niekoľkých obrazov je ich uloženie umenie, ktoré je potrebné správne naplánovať. Všetko to je o vytvorení rovnováhy ako symetricky tak asymetricky. Obrazy je dobré pred ich zavesením položiť na podlahu, aby ste videli ako spoločne vyzerajú. Berte ohľad na farby, témy a veľkosti obrazov. Aby ste zistili, či obrazy pasujú na stenu svojou veľkosťou si môžete si tiež vystrihnúť papier vo veľkosti obrazov a prilepiť na stenu. Takto tiež zistite, ako budú obrazy spolu vyzerať.

Podobné príspevky