Kuchyňa

Vyberte si správnych pomocníkov do kuchyne

Máte novú kuchynskú linku, a potrebujete nakúpiť kuchynské hrnce? Kuchyňa je živé miesto vášho domu. Pre niektorých je to dokonca kráľovstvo, kde sa pripravujú tie najlepšie jedlá.

Aby bola vaša kuchyňa vybavená správnym príslušenstvom a hrncami, predstavujeme vám kuchynský riad, ktoré pomôže kuchárke s prípravou lahodného jedla.

Misy na miešanie

Tieto misky sú zvyčajne okrúhle a vyrobené z plastu, nerezu, keramických alebo kameninových materiálov. Môžu sa používať na prípravu cesta alebo uskladnenie jedla. Misky môžu byť bez veka, alebo s plastovým vekom. Pri kúpe misiek odporúčame kúpiť tiež sitko, sadu nožov aby sa vám ľahšie v kuchyni pracovalo.

Kuchynské náradie – Panvica

Jedná sa o plochú panvicu a používa sa na prípravu jedál, ako je losos alebo volské oko ale tiež mnohých iných pokrmov.  Tiež si môžete pripraviť kari na rôzne spôsobí. Panvice sú malé, stredné alebo veľké. Odporúčame kúpiť si panvicu s vekom, pretože spotrebuje menej oleja, čo je dobré pre zdravie.

Kuchynské náradie – hrniec

V hrnci pripravíte polievku, šošovicu alebo omáčky. Hrnce si vyberajte podľa typu sporáka – plynového, elektrického alebo indukčného.

Wok

Wok sa používa na prípravu chrumkavých alebo vyprážaných potravín, ako sú rezance, ryby alebo indický chlieb. Vyrobené sú zo železa a to pridáva hodnotu pre vaše zdravie začlenením železa a ďalších minerálov do jedla.

Servírovací set

Sú dostupné v rôznych veľkostiach a zahŕňajú všetko, čo je potrebné. Paria sem jedálenské taniere, misky, servírovacie lyžice, malé taniere, servírovacie misy.

Čistiace utierky

Tieto utierky vám pomáhajú vyčistiť pracovnú plochu a zbaviť sa škvŕn, ktoré vznikli pri rozliatí.